Derya Yılmaz

Derya Yılmaz

Virgül Psikolojik Danışmanlık Merkezi - Kadromuz- Derya Yılmaz

1982 doğumlu  evli ve bir çocuk annesi olan Derya Duyum,  Lisansını Uludağ Üniversitesi Eğim Fakültesi’nde tamamladıktan sonra,  İkinci üniversite kapsamında başladığı İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümündeki lisans eğitimine devam etmektedir. Psikoterapi Eğitimi’nde Bütüncül Psikoterapi alanında teorik, formülasyon ve süpervizyon aşamalarını tamamlamıştır. Yüksek Lisansını İstanbul Ticaret Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde yapmış olup, Yüksek Lisans bitirme projesini ‘’Travma Sonrası Stres Yaşayan Çocuklarda Oyun Terapisinin Etkisi’’ Üzerine yazmıştır. Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimini yaklaşımın kuramcısı ve kurucusu olan Byron Norton’dan almıştır.

Çocuk ve Ebeveynlerle çalışmakta olup,  terapilerini Bütüncül Psikoterapi yaklaşımı ve Deneyimsel oyun terapisi ekseninde sürdürmektedir.  Bireysel terapilerin yanı sıra, çocuklara ve ebeveynlere yönelik atölye çalışmaları düzenlemektedir.

2006 yılından itibaren, Anaokulları, Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon, Dil-Konuşma  ve Psikolojik Danışmanlık merkezlerinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Daha kaliteli bir yaşam için

ilk adımı bugün atın

Daha kaliteli bir yaşam için

ilk adımı bugün atın