Sezil Tombul

Sezil Tombul

Virgül Psikolojik Danışmanlık Merkezi - Kadromuz- Sezil Tombul

Yeditepe Üniversitesi psikoloji eğitimi aldığı sırada North Carolina at Greensboro Üniversitesi’nde de exchange imkanı bulup lisans hayatını bitirmeye hak kazanan ve klinik psikoloji tezli yüksek lisans programıyla uzmanlığını tamamlayan Sezil Tombul, çalışmalarını uzman psikolog olarak sürdürmektedir.

Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca sosyal derneklerde aktif üyelik ve gönüllü çalışmalar yapmıştır.Yüksek lisans sürecinde ise çeşitli danışmanlık merkezleri , belediye ve hastanelerde psikolojik danışman olarak staj imkanı bulmuştur. IPSOS Araştırma ve Danışmanlık merkezinde 3 yıl boyunca yürüttüğü projeler aracılığıyla çocuk, ergen, yetişkin bireylerle görüşmeler yaparak her yaş grubundan kişiler ile görüşme tecrübesi elde etmiştir.

Kişilik Bozukluklarının Psikanalitik Psikoterapisi Masterson Yaklaşımı Eğitimi’nin 7 ay (112 saat) süren teorik eğitimini tamamlamış ve eğitim bitiminde başlayan 1 yıllık süpervizyon süreci devam etmektedir. 18 ay sürecek olan psikanalitik psikoterapilerde eklektik yaklaşım eğitimine halihazırda devam etmektedir.

Şuan ise özellikle kişilik bozuklukları alanında uzmanlaşan Klinik Psikolog Sezil Tombul medikal alanda danışmanlık vermeye, ergen ve yetişkin bireylerle çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir. Depresyon, kaygı bozuklukları, obsesif- kompulsif bozukluk (tekrar ve takıntılar), kişilik bozuklukları, yeme bozuklukları (anoreksiya, bulumiya, tıkınırcasına yeme bozukluğu, tepkisel yeme bozukluğu), panik atak, travma sonrası stres bozuklukları, bipolar bozukluk, fobiler, madde bağımlılığı, uyku bozuklukları, iletişim problemleri, stres ve öfke problemleri, yas süreci, boşanma süreci, cinsel işlev bozukluklarında kişilerin yaşadıkları problemleri fark etmesi, bu sorunları çözebilmek adına harekete geçmesi, kişisel ve çevresel farkındalıklarını artırarak yaşam kalitelerini artırmaları yolculuğunda profesyonel destek sağlamaktadır.

Daha kaliteli bir yaşam için

ilk adımı bugün atın

Daha kaliteli bir yaşam için

ilk adımı bugün atın