İ. Batuhan Öztürk

2018 yılında Okan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden burslu olarak mezun olan İ.Batuhan Öztürk, lisans süreci kapsamında Kadıköy Anadolu Lisesi’nde ergen gruplarla öfke kontrolü, stres yönetimi, sınav kaygısı, özgüven eksikliği gibi alanlarda seminerler ve grup çalışmaları yürüttü.

Masterson Enstitüsü Türkiye terapistlerinden olan Uz. Kl. Psk Ali Rıza Tunur ile 2 yıl süren, Virgül Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri tarafından sertifikalandırılan, Psikanalitik Psikoterapide İç Eklektik Yaklaşım eğitimini tamamladı. Ardından süpervizyonla birlikte klinik ortamda terapi çalışmalarını sürdürdü. Bu süreçte, Uluslararası Entegratif Kognitif Psikoterapi Enstitüsü (IICPI) tarafından sertifikalandırılan, Psk. Cem Keçe tarafından verilen Cinsel Terapi eğitimini tamamladı. Ardından Uluslararası Duygu Odaklı Terapi Birliği (isEFT) tarafından sertifikalandırılan, Psikoterapi Enstitüsü tarafından verilen Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitimini tamamladı.

Bu eğitimlerin ardından; nevrotik, borderline, narsisistik ve şizoid kişilik yapılanmaları ve tedavileri üzerinde (Psikanalitik Psikoterapi), cinsel istek bozuklukları, vajinismus, cinsel travmatik geçmiş, erken boşalma ve tedavileri(Cinsel Terapi) üzerinde, ilişki döngüleri, ilişkide kimlik ve bağlanma problemleri, ilişkilerde iletişim problemleri ve tedavileri (Duygu Odaklı Çift Terapisi) üzerinde çalışmalarını sürdürdü.

Şu an yetişkin bireylerle, cinsel terapi, bireysel terapi, ergen terapisi ve çift/evlilik terapisi alanlarında çalışmalarını klinik anlamda sürdüren İ.Batuhan Öztürk, bireylerin kendilik yolculuğunda yaşadıkları problemleri çözüme kavuşturmalarında destek sağlamaktadır.

Daha kaliteli bir yaşam için

ilk adımı bugün atın

Daha kaliteli bir yaşam için

ilk adımı bugün atın