Bilgen Kumral

Virgül Psikolojik Danışmanlık Merkezi - Kadromuz - Bilgen Kumral

Psikoloji eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi – 2013 yılında tamamladı. Yüksek lisans eğitimini Klinik Psikoloji üzerine Londra’da University of East London’da bitirdi.

Lisans eğitimi sırasında Cerrahpaşa Adli Tıp Psikiyatri, psikiyatrik konsültasyon bölümünde stajyerlik yaptı. Daha sonrasında Surp Pirgiç Ermeni Hastanesinde stajyer psikolog olarak, yatan hasta ve poliklinik bölümlerinde tedavi izleme değerlendirme ve bağımlılık bölümlerinde görev aldı.

Londra’da yüksek lisansını yaptığı sırada çocuklarda Yaygın Gelişimsel Bozukluk, yüksek suç riski olan gençler, kafa travması almış hastalarla çalışmaya başladı.

İstanbul’a döndüğünde çeşitli STK’larda klinik psikolog olarak görev almıştır. Travma terapisti olarak farklı alt-etnik gruplara servis vermiştir. Çocuklar ve kadınlar ağırlıkta olmak üzere yerinden edilme, savaş, erken yaşta evlilik, aile içi şiddet ve cinsiyete dayalı şiddet, okullaştırma gibi farklı konularda koruyucu, önleyici ve müdahale çalışmaları yapmıştır.

Ayrıca çeşitli STK’larda Toplum Ruh Sağlığı ve Psiko-sosyal destek takım lideri ve travma terapisti olarak çalışmış, çocuklarda bilişsel ve davranım bozuklukları, psikiyatrik yönlendirmeler ile eş zamanlı Marmara Üniversitesi Hastanesi Çocuk-Ergen ve Yetişkin Psikiyatri bölümüyle ortak çalışmalar başlatmıştır.

 

Şu an Virgül Psikolojjk Danışmanlık Merkezi bünyesinde klinik psikolog olarak, Çocuklarla, yetişkinlerle, çiftlerle ve ailelerle bireysel ve grup terapilerinin yanı sıra kurumsal kimliklere bireysel ve grup terapisi hizmeti vermektedir.

Daha kaliteli bir yaşam için

ilk adımı bugün atın

Daha kaliteli bir yaşam için

ilk adımı bugün atın