Büşra Dağdelen

Büşra Dağdelen

Psikolog Büşra Dağdelen, Psikoloji lisans bölümünü ingilizce program olarak İstanbul Medipol Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Lisans hayatı süresince Erenköy Ruh ve Sinir hastalıkları hastanesinde ve Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu hastanesinde psikoloji alan stajını sürdürmüştür. Bahçelievler Şeyh Zayed Çocuk Evlerinde, Devlet korumasındaki çocuklarla ve Gülmek İyileştirir Derneği Hijyenik Oyun Merkezi’nde kanser tedavisi görmekte olan çocuklarla çalışmalarını yürütmüştür. Anaokullarında okul psikoloğu olarak çalışmış çocukların ve ebeveynlerin yaşadığı zorlanmalara temas etme fırsatı yakalamıştır. 

Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimini, bu terapi yaklaşımının kuramcısı ve kurucusu olan Byron Norton’dan almıştır. Çocuk gelişim ve değerlendirme testlerini uygulama yetkinliği olmakla birlikte, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Aile Odaklı (Filial) Terapi sertifikasyon süreçlerini tamamlamıştır. İnsana temas etme yolculuğunda mesleki gelişimin hiç bitmeyeceğine inanan Büşra Dağdelen, yetişkin psikoterapilerinde benimsediği psikanalitik/psikodinamik yaklaşıma yönelik psikoterapi eğitimlerine ve süpervizyon çalışmalarına devam etmekle birlikte, İstanbul Psikanaliz Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneğinin Psikanaliz seminerlerine ve Lacancı Forum Türkiye Psikanaliz Derneği’nin seminerlerine katılmaktadır. 

2-11 yaş arası çocuklarla psikoterapide ; Çocukluk Çağı Travmaları, Ayrılık Kaygısı, Okul Fobisi, Kardeş Kıskançlığı, Yas/Kayıp/Ölüm , Boşanma Süreci ve Sonrası, Tırnak Yeme, Tikler, Kaygı Bozuklukları, Yeme Sorunları , Tuvalet Sorunları, Duygu Düzenleme Becerileri, Ağlama ve Öfke Krizleri, Sınırlar, Dürtü Kontrol Bozukluğu, Dikkat Dağınıklığı,… gibi birçok konuda çalışmalarını çocuklarla sürdürürken ebeveynleri desteklemeyi önemsemiş ve ebeveyn-çocuk ilişkisini güçlendirmeyi de hedeflemiştir. Çeşitli okul ve kurumlarda ebeveyn söyleşileri düzenlemekte ve çocukların gösterdiği davranışların kaynaklarına, zorlanma anları ile baş etme yollarına yönelik konuşmalar yapmaktadır. 

Yetişkin (Bireysel) psikoterapilerinde ise , kişinin kendisiyle ve ötekiyle kurduğu ilişki etrafında; kişiliğin dinamiklerine, psikolojik travmalara, zorlayıcı duygu, düşünce ve davranışlara temas ederek insanın varoluşundaki çıkmazlarına ve sancılarına eşlik etmektedir.

Virgül Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde Yüz yüze ve online olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Daha kaliteli bir yaşam için

ilk adımı bugün atınz

Daha kaliteli bir yaşam için

ilk adımı bugün atın